O konkursie

Idea Międzynarodowego Konkursu Duetów Fortepianowych w Białymstoku powstała z umiłowania tej formy kameralnego muzykowania i od 1999 roku gromadzi co trzy lata międzykulturowe grono w w pianistycznym turnieju duetów.

W konkursie biorą udział zarówno pianiści z wieloletnim stażem gry w duecie, jak i debiutujący w tej elitarnej dziedzinie muzyki.

Każda kolejna edycja Konkursu cieszy się ogromnym zainteresowaniem środowiska muzycznego. Bogaty i interesujący program Konkursu, zawsze entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność, zawiera zarówno utwory obowiązkowe (W.A. Mozarta, F. Chopina, W. Lutoslawskiego), jak i zróżnicowany program dowolny.

W finale bieżącej edycji mamy zaszczyt zaprezentować Scherzo brillante na 2 fortepiany i orkiestrę smyczkową, napisane przez wybitnego polskiego muzyka, Jerzego Maksymiuka, specjalnie dla VI Międzynarodowego Konkursu Duetów Fortepianowych.

Spodziewamy się, że prezentacje konkursowe będą obfitowały w fascynujące  kreacje artystyczne i doskonały  muzyczny  dialog pianistów. Szacowne międzynarodowe Jury hojnie obdarzy najlepszych duecistów i przyzna im przewidziane nagrody regulaminowe oraz pozaregulaminowe. 

Barbara Halska
dyrektor artystyczny Konkursu