Konferencja Naukowa

Konferencja „Duety na pograniczu – pomiędzy sztuką a nauką”

Motywem przewodnim spotkania naukowego będą rozważania o dziele (artystycznym i naukowym) z różnych perspektyw poznawczych. Swoje stanowiska zaprezentują artyści i naukowcy. Zaplanowano wystąpienie trzech duetów na temat:

  • interpretacji (Elżbieta Konończuk – teoretyk literatury & Lech Dzierżanowski – pianista);
  • retoryce (Sławomira Łozińska – aktorka & Jacek Kaczmarek – geograf);
  • komplementarności (Katarzyna Jankowska-Borzykowska – pianistka, kameralistka & Armin Mikos von Rohrscheidt – filozof).

Inne osoby, które chciałyby wziąć aktywny udział w konferencji, mogą zaprezentować swoje przemyślenia na temat relacji między sztuką i nauką w formie posteru. Przewidziano również możliwość nieodpłatnego opublikowania tych przemyśleń w monografii.

Program wydarzenia:

Spotkanie duetów odbędzie się w dniu 26 września (sobota) 2015 w Sali Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej (ul. Podleśna 2) :

  • 12-15: dialogi artystyczno-naukowe (OiFP Sala Kameralna)
  • 15-17: przerwa
  • 17-20: przesłuchania finałowe Międzynarodowego Konkursu Duetów Fortepianowych w Białymstoku – specjalne zaproszenia dla uczestników Konferencji

Rejestracja:

Udział w konferencji jest nieodpłatny ale wymaga rejestracji. Formularz rejestracji należy pobrać na stronie konferencji (http://pianoduo.pl/main/konferencja-naukowa), wypełnić i wysłać do sekretarza wydarzenia – Szymona Trusewicza (sztr@o2.pl). Rejestrować można się najpóźniej do dnia 18 września 2015. Osoby zainteresowane zaprezentowaniem posteru proszone są o wydrukowanie plakatu we własnym zakresie i dostarczenie go organizatorom do recepcji konferencji.